Adásvételi Szerződés Kitöltése: Adásvételi Szerződés Kitöltési Útmutató

  1. Szerződés

[vc_row][vc_column][vc_column_text] A tökéletes használt autót megtalálni is embert próbáló feladat, ráadásul utána rengeteg elintéznivalónk lesz, például át is kell íratnunk! Ez az eladó és a vevő fél számára is egy kellemetlenség általában, hiszen mindkét félnek fel kell keresnie egy okmányirodát, az adásvételt követő napokban, hogy ott elintézzék a papírmunkát. Komoly gondot jelenthet, ha nem megfelelően lett kitöltve az adásvételi szerződés vagy már eleve nem elfogadható formátumú adásvételi szerződést választottunk az adásvétel lebonyolításár a! A következő pár dologra jó, ha odafigyelünk: Az adásvételi szerződés négy példányban készüljön! Kettő kell az eladónak és kettő a vevőnek. Mindkét félnek szüksége van egy saját példányra, illetve egyet-egyet az okmányirodában kell leadniuk! (Vevőnek 15 napja, eladónak 8 napja van felkeresni az okmányirodát. ) Figyeljünk az adatok pontos kitöltésére, mert vidéki autóvásárlás esetén kellemetlen lehet az elutasított adásvételi szerződés! Ne felejtsük el, hogy az adásvételi szerződésen kötelező feltüntetni a vételáron túl a kilométeróra állást is!

Szerződés

Négy példányt készítsenek, kettőt tartson meg Ön, kettőt hagyjon az eladónál. Minden példányt írjanak alá saját kezükkel, az aláíráshoz ne használjanak indigót! Az okmányiroda nem csak a formai követelmények nemteljesülése esetén dobja vissza a szerződést, de akkor is, ha az Ön által bevitt példányokon valakinek az aláírása nem sajátkezű. Akár vissza is lehet élni azokkal az iratokkal, amelyeket nem kap meg, nem is beszélve arról a lehetőségről, hogy Ön csak egy kulcsot kap az autóhoz. Minden modern autóhoz két kulcs jár, általában egy rádiós és egy hagyományos. Ha az egyik nincs meg, akkor azzal az eladó bármikor "visszaveheti" a járművét. A szervizkönyv vagy legalább a javításokról szóló feljegyzések is fontosak. Nem csak azért, hogy Ön tudja, mit kell elvégeztetnie, hanem azért is, hogy tudja, mit NEM kell megcsináltatnia. Lehet, hogy a tulajdonos sem emlékszik rá, hogy két éve elővigyázatosságból megcsináltatott egy szervizt, aminek csak most jött el az ideje. Önnek tehát ezt már nem kell megcsináltatnia – ha tud róla, hogy már készen van.

Az igazolást megtartjuk, majd vissza a NAV-hoz. Miután így a papírokkal végeztünk, elmehetünk az okmányirodába. Ide csak akkor kérjünk időpontot, ha a forgalmival kapcsolatos időpontot megkaptuk, mert könnyen lehet, hogy az okmányiroda két hétre ad időpontot, a forgalmit viszont az iszonyatos torlódás miatt csak 3 hét után kapjuk meg. Az okmányiroda bevonja az eredeti forgalmit, ad nekünk új rendszámot, leellenőrzi az adásvételit, stb. És meg is vagyunk.

Ezen a térképen: ki tudjuk jelölni a megyénket, majd a lent felbukkanó sorokból válasszuk ki a XXXXX Megyei Kormányhivatal Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztályát. Rákattintva kijön egy központi telefonszám. A számot felhívva mondjuk el, hogy külföldi járművet szeretnénk honosítani. A lakhelyünk bemondása után keresnek egy vizsgaállomást a közelben, őket felhívjuk, és kapunk egy időpontot. Mivel ömlenek a külföldi autók az országba, ne csodálkozzunk, ha két-három hétre (! ) kapunk időpontot (üdítő kivételek is vannak, ahol csak pár nap az ügyintézés). Az eredeti rendszámra nincs szükség a honosításhoz. Ha Ausztriából hozunk autót, ne feledjük az A/4-es, fehér TÜV-igazolást, mert anélkül nem lehet honosítani a forgalmit. Ha német autót hozunk, elég a forgalmi is. A regisztrációs adót be kell fizetni. Ehhez a legközelebbi NAV-hoz kell menni, bemutatni a magyar műszakit, az eredeti forgalmit és a kétnyelvű adásvételit. A NAV kiveti, mi elsétálunk a legközelebbi bankba, és befizetjük.

  1. GÉPEK | WAHL | HAJVÁGÓK | Webáruházam.hu
  2. Szerelem /love/ magyar feliratos előzetes (18) full movie
  3. Hm szombathely nyitvatartás
January 23, 2022