Monus Archery Hu

Átlőtte a Vereckei-hágót, Kanadából átlőtt Amerikába, hiszen átlőtte a Niagara vízesést, de lőtt a Grand kanyonban és Yellowstone-ban is a magyar zászló büszkeségéért – mutat rá az önkormányzati híradás. Elképesztő eredményeit látva szinte hihetetlen, hogy csak 2006-ban fogott először íjat a kezébe. Azóta egyeduralkodó lett harci cél- és távlövő íjászatban, minden korábbi rekordot túlszárnyalva lett többszörös világbajnok és világcsúcstartó is. Íjait és nyílvesszőit 2011 óta saját kezűleg készíti, győzelmeit, világcsúcsait pedig nem a saját, személyes dicsősége, hanem nemzeti múltunk ápolása miatt tartja fontosnak. Mindehhez nem csupán már-már fanatikus elhivatottsága, kitartása, ereje, hanem óriási hite is hozzásegítette. Magyarországért önerőből, a "Farkasokkal", Mónusné Ruszin Annával, Mónus Lászlóval és utóbbi párjával, Prokaj Kiarával világrekordot világrekordra lőnek, a rengeteg világbajnoki címről nem is beszélve. Hiszi, hogy a hit akarata és nemzeti múltunk egészséges, acélos tisztelete, a zászló szolgálata miatt emelkedik ki a többi íjász közül.

Filmek - történelmi - Íjászapró

Négy kategóriában döntötték meg a világrekordot a magyar íjászok az egyesült államokbeli Wendoverben megrendezett távolsági versenyen. Mónus József az MTI-nek elmondta: többek között amerikai, ausztrál, brit, francia és kanadai versenyzők vettek részt a rangos viadalon, amelynek egyetlen célja, hogy az adott kategóriában megdöntsék a világcsúcsot. Mónus József közölte: a nemzetközi szövetség (World Archery Federation) bírói által hitelesített mérés során 897, 66 méterre lőtte a nyílvesszőjét, és így közel 25 méterrel döntötte meg a korábbi (873, 26 m) csúcsot. Mónusné Ruszin Anna 643, 94 méterrel tartja az új világrekordot (a régi 619, 49 m volt), míg kategóriájában Mónus László 747, 59 méterrel (733, 21 m), Prokaj Kiara pedig 578, 5 méterrel (482, 86 m) ért el új csúcsot. (MTI)

Éveken keresztül készült, törte az íjakat, nyílvesszőket, semmit sem kímélve. 918 méter lett a vége! Mónusné Ruszin Anna, aki 2018-ban Kirgíziában, a Kurultáj csapatának zászlajával kezében ünnepelhette a Nomád Olimpia aranyérmét, most a három lőtt világrekordjából a 70 # Field recurve kategóriában lőtt óriásit – 438, 44métert. Illetve az Angol longbow stílusban szerzett egy World Archery világrekordot a 268, 84 méteres lövésével. Prokaj Kiara a Compound flight 39, 7 # kategóriában lőtt 678, métert. Kiara is három világrekordot lőtt, ráadásul a vadászhegyes kategóriában kétszer is javítani tudott. Kiara az első körben lőtt a korábbi világrekorder 548 méterére szinte 130 méterrel nagyobbat. Meglepő tény pl, hogy az ún Robin Hood íj, azaz az angol íjak világrekordlövő tabellájának összes, azaz a 35#(font) -50 és korlátlan erősségben kizárólag magyar zászló leng a lövők nevei mellett, Mónus Lászlónak és a Farkasnak köszönhetően. Mónus László nagy csatát vívott a korábbi világrekorderrel, Tony Bagessel, de Laci eredményét nem tudta ellenfele túllőni.

monus archery hu co

Négy világrekorddal tértek haza a magyar íjászok | Startlap

monus archery hu ma

17 Best Archery - íjászat images | Íjászat, Archery, Tradicionális íjászat

Sok ember – fiatal és idős – számára lehet példakép nem csupán az elért eredményei okán, hanem azért is, mert emberfeletti munkát áldoz azért, hogy – ahogyan ő fogalmaz – "a győztes jogán emelhesse magasba a magyar zászlót". Szilárd eszmeiségét nemcsak sportteljesítményével – hiszen, mint mondja ő nem sportoló -, hanem fáradhatatlan országlással határon innen és túl, hihetetlennek tűnő bástyalövéseivel, előadások és motivációs eseményeken való részvétellel is népszerűsíti.

Mónus József – Wikipédia

A régit egykori tanítója, Luciano Cecili, a világlegendás barátja 616 méterrel tartotta! 2014 -ben WTAF Tradicionális Íjász Világszövetség versenyén Dél-Koreában megnyerte a verseny lehetséges 3 kategóriájának mindegyikét, hiszen 2008-ban a rövidtávú céllövészet világbajnoka lett, illetve most megnyerte a 165 m harci céllövő világbajnoki valamint az 50 # korlátozott íjerősségű íjak távlövő versenyének világbajnoki számát is! Nincs ember a földön aki mindhárom kategóriájának világbajnoka lenne egy személyben! 470, 81 métert lőtt az Unlimited American Longbow kategóriában. A régi világrekordot 439 méterrel tartották! 2015-ben az Amerikai Egyesült Államokban rendezett World Archery versenyén lőtt egy World Archery World Record világrekordot. Ez a legmagasabb minősítésű világrekord a port íjászatban, hiszen a Wolrd Archery rendezi pl az olimpiát is! 2017 májusában Isztambulban rendezett 5. Fetih Kupası (Conquest Cup) azaz a "Hódítók Kupája" versenyt nyerte meg. Ennek a versenynek az érdekessége, hogy a világ legjobb tradicionális távlövői egyike sem tudta a nagy szembe szél miatt átlőni a 400 méteres távolságot.

Négy kategóriában döntötték meg a világrekordot a magyar íjászok az egyesült államokbeli Wendoverben megrendezett távolsági versenyen, aminek egyetlen célja, hogy világcsúcsot próbáljanak dönteni a versenyzők. Az eseményekről az MTI-nek beszámoló Mónus Józsefnek ez sikerült is, a nemzetközi szövetség (World Archery Federation) bírói által hitelesített mérés során 897, 66 méterre lőtte a nyílvesszőjét, és így közel 25 méterrel döntötte meg a korábbi (873, 26 m) csúcsot. Mónusné Ruszin Anna 643, 94 méterrel tartja az új világrekordot (a régi 619, 49 m volt), míg kategóriájában Mónus László 747, 59 méterrel (733, 21 m), Prokaj Kiara pedig 578, 5 méterrel (482, 86 m) ért el új csúcsot. Fotó: Facebook / Mónus József

A különböző kategóriákban összesen 10 első helyezést értek el, ebből 4 a World Archery Világszövetség listáján is új rekordot jelent. "Farkas" már az elmúlt Kurultájokon is világcsúcsokat állított fel, majd többek között Törökországban, Kínában, Mongóliában számtalan világversenyt nyert meg és újabb világrekordokat […] "Farkas" aki a Magyar Turán Szövetség által létrehozott hagyományőrző közösség oszlopos tagja, már az elmúlt Kurultájokon is világcsúcsokat állított fel, majd többek között Törökországban, Kínában, Mongóliában számtalan világversenyt nyert meg és újabb világrekordokat ért el, ismét győztesként emelte fel a magyar zászlót. Április végén, Lengyelországban rendezték meg a 3. Nemzetközi Távlövő Íjász Fesztivált, Leczyca Castle-ban. […] Korábban lapunk is beszámolt a Hajdú-bihari Napló és a Hajdú Online által szervezett "Év sportolója" versenyről. A közönségszavazatok alapján az év legjobb férfi sportolója Mónus József hajdúnánási távlövő világbajnokunk lett. Farkas, aki a Magyar Turán Szövetség által létrehozott hagyományőrző közösség oszlopos tagja, már az elmúlt Kurultájokon is világcsúcsokat állított fel, majd többek között Törökországban, Kínában, […] Mónus József többszörös íjász távlövő világbajnokunk az elkövetkező hetekben filmvetítéssel egybekötött előadássorozatot tart több településen.

Hunor-Magyar - Honfoglaláskori öltözékek, kellékek íjászoknak, hagyományörzőknek

A Farkas a második helyezettet 63 méterrel győzte le, hiszen 460 métert lőtt! Majd júliusban Kahramanmarasban a "HŐS város"-ban rendezett, több mint 700 versenyzőt felvonultató nagyszabású rendezvényen győzött minden kategóriában amiben elindult. Az 50 # korlátozott íjerősségű versenyt, a korlátlan erősségű íjak versenyét és a un "PUTA" céllövő csapatversenyben szerzett aranyérmet! 2018 szeptemberében a nemzetközi szövetség (world archery federation) bírói által hitelesített mérés során 897, 66 méterre lőtte a nyílvesszőjét, és így közel 25 méterrel döntötte meg a korábbi (873, 26 m) csúcsot.